سَبُک – چراغ ایران زندگی کامیون راننده

سَبُک – چراغ: ایران زندگی کامیون راننده فوتبال کامیون رانندگی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد بررسی صلاحیت سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اط

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات

عبارات مهم : اسلامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات را شروع کردند.

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد بررسی صلاحیت سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات شد.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات

حجت الاسلام سیدمحمود علوی 63 ساله و دارای دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی، نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، نماینده ادوار اول، دوم، چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی و مدیر شرکت عقیدتی سیاسی ارتش را در سوابق کاری خود دارد.

در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابتدا مخالفان و موافقان به بیان سخن می پردازند سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می کند.

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد بررسی صلاحیت سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اط

عثمانی: شأن بسیاری از نیروهای وزارت اطلاعات، وزیر شدن است

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت اطلاعات سرشار از نیروهای متعهد و توانمند است که شأن بسیاری از آنها وزارت است.

محمد قسیم عثمانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات طی سخنانی اظهار داشت: از کارها این وزارتخانه در ارتباط با گروهک های تروریستی، اشراف وزارتخانه در داخل و خارج، تبادل اطلاعات با سرویس های اطلاعاتی کشورهای موفق، مبارزه با فساد اقتصادی و ریشه یابی آنها تقدیر می کنم.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات

وی با بیان این که امنیت با وزارت اطلاعات هست، گفت: ولی وزارت اطلاعات سرساز نیروهای متعهد و توانمندی است که شأن بسیاری از آن ها تصدی وزارت است و این ظرفیت در داخل وزارتخانه وجود دارد.

نماینده مردم بوکان در مجلس اظهار داشت: انتظار این بود که وزیر خود یکی از معاونین این وزارتخانه را جهت عهده داری مسئولیت در وزارت اطلاعات معرفی می کرد.

به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد بررسی صلاحیت سیدمحمود علوی وزیر پیشنهادی اط

دلخوش: امروز مسئولان و مردم در اینترنت در مظان اتهام هستند

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: ما دلواپس این نیستیم که اینترنت در اختیار همه قرار گیرد ولی امروز هم مسوولان و مردم در مظان اتهام در این فضا هستند.

گزارش از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات

سیدکاظم دلخوش در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات طی سخنانی با بیان اینکه آقای علوی در ایجاد امنیت جهت کشور همواره تلاش کرده اند، گفت: نقدهایی هم به عملکرد وی وارد است و این نقدها جهت این است که به هر حال کشور ما به سمت توسعه می رود و باید بتوانیم در این حوزه گام های موثری برداریم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با مورد خطاب قرار دادن وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: آقای علوی ما دلواپس این نیستیم که اینترنت در اختیار همه ملت قرار بگیرد بلکه امیدواریم همه بتوانند از آن به درستی استفاده کنند.

دلخوش در ادامه با اشاره به برنامه های وزیر پیشنهادی اطلاعات به خاص درخصوص صیانت اطلاعاتی از مردم گفت: احساس می کنیم که این صیانت انجام نمی شود. امروز این مفسده دامن همه را گرفته هست. ما حرفمان این است که آیا باید به مسوولینی که خدمت گزار هستند توهین شود و هیچ احضاری هم صورت نگیرد.

دلخوش تصریح کرد: متاسفانه مدیرانی که وارد عرصه های مدیریتی می شوند، مدام تحت مواظبت قرار می گیرند و باید تذکر به آنها داده شود.

مطهری: وزیر اطلاعات اجازه دخالت سایر نهادها در حیطه کار وزارت اطلاعات را ندهد

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت گزینش فردی با صراحت و صلابت در راس وزارت اطلاعات تاکید کرد که وزیر اطلاعات باید از اختیارات و حقوق این وزارتخانه صیانت کند و اجازه دخالت سایر نهادها در حیطه کار وزارت اطلاعات را ندهد.

علی مطهری به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: مخالفت من با وزیر پیشنهادی اطلاعات جناب آقای علوی، زیاد ناشی از یک نقص ساختاری در حوزه اطلاعات کشور هست. یعنی ما یک نقص ساختاری در حوزه اطلاعات داریم که باعث کم کردن قدرت نظارت مجلس و تضییع حقوق ملتِ مصرح در فصل سوم قانون اساسی شده است هست. این مخالفت در واقع دفاع از حقوق مجلس و مردم است.

مطهری یادآور شد: از ابتدای انقلاب، وظایف امنیتی و اطلاعاتی سپاه پاسداران مشخص بوده و علاوه بر حفاظت اطلاعات خود مشمول بر مخالفان مسلح مثل منافقین، گروه فرقان، پژاک و کومله و امروز داعش بوده و رصدهای اطلاعاتی سپاه قدس در خارج از کشور نیز وظیفه ذاتی آن شمرده شده است هست. این رویه، درست و پذیرفته شده است بوده است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: مسئله امروز مجلس با وزارت اطلاعات این است که به خاطر اوضاع موجود، وزیر اطلاعات نمی تواند به بسیاری از سوالات ما نمایندگان پاسخ بدهد. به عنوان مثال هنگامی که از وزیر اطلاعات راجع به بازداشت مدیران کانال های تلگرامی در آستانه سال ۹۶ پرسش کردیم ایشان گفت این کار به وسیله نهاد دیگری انجام شده است و خود من هم معترض هستم. همین طور زمانی که از بازداشت بعضی دانشجویان و خبرنگاران یا افرادی که به اتهام جاسوسی بازداشت شده است اند پرسش می کنیم وزیر جوابی ندارد و می گوید از حیطه اختیار من خارج هست. در نتیجه مجلس نمی تواند به وظیفه نظارتی خود در اجرای فصل سوم قانون اساسی راجع به حقوق ملت عمل کند.

ادامه دارد …

واژه های کلیدی: اسلامی | اطلاعات | اطلاعات | وزارت اطلاعات | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs